Kukac jel angolul: Hogy kell kiejteni, kimondani és leírni a @ jelet?
Ebben a cikkben megismerkedhetsz a kukac jel használatával angol nyelvkörnyezetben. Elmagyarázzuk, hogy hogy kell leírni, kiejteni és kimondani angolul a kukac jelet (@).
Kukac jel angolul: Így kell leírni angolul
A kukac jel, amelyet leggyakrabban az email címekben használunk, az angol nyelvben a „@” szimbólumként ismert. Az angol megnevezése „at sign” vagy egyszerűen „at”. Ez a jel alapvető fontosságú az e-mailek küldéséhez, mivel a felhasználónév és a domain név elválasztására szolgál.
Szóval a kukac jel angolul „at sign”, míg a kukac szimplán „at”.
Így ejtsd/mondd ki angolul a kukac jelet
A kukac, azaz „at” jel (@) kiejtése rendkívül egyszerű, szimplán csak „et”-nek (ət) mondjuk. Ez a kiejtés univerzálisnak tekinthető, és a legtöbb nyelvben is így használják.
Példaként vegyük a „[email protected]” címet. A kiejtés a következő lenne: hivatalos AT tudasmania DOT hu
Fontos megjegyezni, hogy a kiejtés kis mértékben eltérhet a különböző nyelvekben és dialektusokban.
Honnan ered az „at” az email címekben?
Az „at” jel (@) elterjedése az e-mail címekben szorosan összefonódik az internet korai napjaival, amikor az e-mailt elsősorban céges kommunikációra használták. A kezdeti e-mail rendszerekben a felhasználóneveket és a címeket egy egyszerű „Név @ Cég” formátumban írták. Ez a formátum egyértelműen azonosította a felhasználót a munkáltatójával, jelezve, hogy az adott személy melyik szervezetnél dolgozik.
Például a „johndoe @ google.com” cím azt jelentette, hogy John Doe a Google nevű cégnél dolgozik (az angolban az „at” szóval jelölik ezt), és az e-mail címe a cég domainjén (google.com) keresztül érhető el. Ez a megközelítés praktikus volt a céges kommunikációban, mivel egyértelműen megkülönböztette a felhasználókat és megkönnyítette a címzettek azonosítását.
Azonban az ingyenes e-mail szolgáltatások elterjedésével, mint a Gmail vagy a Hotmail, ez a „Név @ Cég” formátum elvesztette eredeti jelentését. Ezek a szolgáltatások lehetővé tették a felhasználók számára, hogy bármilyen tetszőleges felhasználónevet válasszanak, függetlenül a munkáltatójuktól.