Mi a különbség a Messenger és a WhatsApp között?

Tudásmánia

Ebből a cikkből megtudhatod, hogy mi a különbség a Messenger és a WhatsApp között?

Közösségi média, üzenetküldő alkalmazások: Messenger, WeChat, Facebook, Telegram, Viber, WhatsApp

Mi a különbség a Messenger és a WhatsApp között?

Jól gondoljuk, hogy te is sokat használod a telefonodat üzenetküldésre, igaz? De vajon tudod-e, mi a különbség a két népszerű csevegő app, a Messenger és a WhatsApp között? Ebben a cikkben ezt fogjuk körbejárni. Megnézzük, mi is pontosan a Messenger, mi a WhatsApp, és milyen főbb különbségek vannak köztük. Szóval, ha kíváncsi vagy, olvasd tovább!

Mi az a Messenger?

Oké, szóval kezdjük a Messengerrel! Ez az a kék buborékos app, amit valószínűleg te is naponta használsz. De tudtad, hogy eredetileg a Facebook chat funkciójaként indult? Bizony ám!

A Messenger a Meta (korábban Facebook) csodagyereke. 2011-ben indult útjára, amikor a Facebook úgy döntött, hogy különválasztja a chat funkciót a fő alkalmazástól. Azóta pedig… hát, nem túlzás azt mondani, hogy lehengerelte a világot!

De mi is ez pontosan? A Messenger egy azonnali üzenetküldő platform, ami lehetővé teszi, hogy szöveges üzeneteket, hangüzeneteket, képeket, videókat küldj a barátaidnak, vagy akár csoportos beszélgetéseket folytass. És ez még csak a jéghegy csúcsa!

Facebook Messenger borítóképe

A Messenger igazi svájci bicska a kommunikációs appok között. Íme néhány menő funkció, amit kínál:

  • Videóhívások: Mindössze internethozzáférésre van szükséged ahhoz, hogy élő videón keresztül is lásd szeretteid.
  • Játékok: Unatkozol? Indíts el egy játékot a barátaiddal közvetlenül a chatben!
  • Chatbotok: Beszélgethetsz különböző márkák chatbotjaival, amelyek emberi erőforrás nélkül is megválaszolhatják a gyakran feltett kérdéseket.
  • Történetek: Igen, itt is megjelentek a 24 óráig látható történetek.
  • Pénzküldés: Egyes országokban pénzt is küldhetsz a barátaidnak. (Sajnos vagy nem sajnos Magyarországon még nem elérhető ez a funkció.)
  • Titkosított üzenetek: Ha James Bondnak érzed magad, bekapcsolhatod a végponttól végpontig tartó titkosítást.

És most jön a legdurvább: 2024-es adatok szerint a Messengernek több mint 1 milliárd aktív felhasználója van havonta!

A Messenger népszerűségének egyik oka, hogy szorosan integrálódik a Facebook platformjával. Ha van Facebook-fiókod (és kinek nincs manapság?), akkor már automatikusan használhatod a Messengert is. Ráadásul könnyedén megtalálhatod és felveheted a kapcsolatot Facebook-ismerőseiddel. Akár mobiltelefonszám alapján is.

De ne gondold, hogy a Messenger csak a tinik játszótere! Üzleti célokra is kiválóan alkalmas. Sok vállalkozás használja ügyfélszolgálati csatornaként, vagy épp hirdetési felületként.

És még egy érdekesség: tudtad, hogy a Messenger eredetileg azért kék színű, mert Mark Zuckerberg, a Facebook alapítója színvak, és a kéket könnyen meg lehet különböztetni? Na, ezért van az, hogy amikor megnyitod az appot, egy barátságos kék buborék vigyorog rád.

Szóval összefoglalva: a Messenger egy sokoldalú, könnyen használható üzenetküldő app, ami a Meta birodalomhoz tartozik. Hatalmas felhasználói bázissal rendelkezik, folyamatosan fejlődik, és valószínűleg még sokáig része lesz a digitális életünknek. Akár szereted, akár nem, el kell ismerni: a Messenger egy igazi kommunikációs nagyágyú!

Mi az a WhatsApp? Mire lehet használni? És mire jó? című cikk nyitóképe

Mi az a WhatsApp?

Oké, most pedig ugorjunk fejest a WhatsApp világába! Ez az a zöld ikonos app, ami a világ legtöbb táján óriási népszerűségnek örvend, kivéve nálunk. Nálunk is megvan a maga közössége, aki imádja, de hazánkban inkább a Messenger dominálja a piacot.

A WhatsApp egy másik népszerű üzenetküldő alkalmazás, ami 2009-ben indult útjára. Az alapítók, Brian Acton és Jan Koum eredetileg csak egy egyszerű státuszmegosztó appot akartak készíteni. De aztán jött az ötlet: „Mi lenne, ha üzeneteket is lehetne küldeni?” És bumm, megszületett a WhatsApp!

2014-ben aztán történt valami, ami alaposan felforgatta a dolgokat: a Facebook (most már Meta) felvásárolta a WhatsAppot 16 milliárd dollárért. Igen, jól olvastad, 16 milliárd!

De mi is pontosan a WhatsApp? Alapvetően egy üzenetküldő alkalmazás, ami lehetővé teszi, hogy ingyen küldj szöveges üzeneteket, hangüzeneteket, képeket, videókat és dokumentumokat bárkinek, akinek van telefonszáma és WhatsApp fiókja. És igen, ez azt jelenti, hogy a nagymamád Ausztráliában élő unokatestvérével is ingyen cseveghetsz!

A WhatsApp főbb funkciói:

  • Végponttól végpontig titkosítás: Ez alapértelmezetten be van kapcsolva minden üzenetnél. Szóval, amit a WhatsAppon küldesz, az tényleg csak a címzetthez jut el.
  • Hanghívások és videóhívások: Ez a funkció már a legtöbb online beszélgető appban alapfunkciónak számít, így a WhatsApp-ban is.
  • WhatsApp különböző eszközökön: Használhatod a számítógépeden is, így nem kell folyton a telefonodat nyomkodnod.
  • Státuszok: Itt is megjelent a 24 órás történetek funkció.
  • Csoportok: Akár 1024 fős csoportokat is létrehozhatsz. Családi drámák és munkahelyi pletykák, itt az idő!
  • WhatsApp Business: Ez egy külön verzió vállalkozásoknak, ahol katalógust állíthatsz össze a termékeidből.

És most jön az igazán lenyűgöző rész: az előzőleg is hivatkozott adatok szerint a WhatsAppnak több mint 2 milliárd aktív felhasználója van havonta! Ez nagyjából a Föld lakosságának negyede. Képzeld el, hogy minden negyedik ember, akivel találkozol, WhatsAppot használ. Mondjuk Magyarországon valószínűleg pont nem, de azért statisztikaileg elég vad, nem?

A WhatsApp különösen népszerű Európában, Dél-Amerikában és Indiában. Sok helyen gyakorlatilag helyettesíti az SMS-t. És ami még érdekesebb: sok országban a WhatsApp az elsődleges kommunikációs csatorna, még az e-mailt is megelőzve.

Egy érdekes tény: tudtad, hogy a WhatsApp neve a „What’s up?” (Mi újság?) kifejezésből ered? Az alapítók szerették volna, ha az app neve könnyen megjegyezhető és kimondható lenne.

A WhatsApp egyik legnagyobb előnye, hogy csak egy telefonszámra van szükséged a regisztrációhoz. Nincs szükség bonyolult felhasználónevekre vagy jelszavakra. Ha valakinek megvan a számod, és ő is WhatsApp-felhasználó, máris tudsz neki üzenni.

A WhatsApp egy egyszerű, de hatékony üzenetküldő app, ami ma már a Meta tulajdonában van. Hatalmas felhasználói bázissal rendelkezik, és különösen népszerű azokon a helyeken, ahol az SMS-küldés drága. Akár üzleti, akár magáncélra használod, a WhatsApp egy megbízható társ a digitális kommunikációban. És ki tudja, talán épp most kaptál egy üzenetet rajta!

Mi a különbség a Messenger és a WhatsApp között?

Bár mindkét alkalmazás a Meta (korábban Facebook) égisze alatt működik, és mindkettő népszerű üzenetküldő platform, számos különbség van köztük. Lássuk, miben térnek el egymástól!

A Messenger használatához Facebook-fiókra nagyon sokáig Facebook fiókra volt szükséged, most ez megváltozott egy Európai Uniós rendelet hatására. De nyugodtan választhatod/bekapcsolhatod az összekapcsolást. Ez azt jelenti, hogy ilyenkor összekapcsolódik a Facebook-profiloddal, és könnyedén megtalálhatod a Facebook-ismerőseidet. A WhatsApp ezzel szemben csak egy telefonszámot kér a regisztrációhoz. Nem kell hozzá Facebook-fiók, és a telefonod névjegyzékét használja a kapcsolatok megtalálásához.

A Messenger jobban integrálódik a Facebook ökoszisztémájába, míg a WhatsApp önállóbb alkalmazás. A Messengert használhatod a Facebook weboldalán vagy különálló alkalmazásként is, míg a WhatsApp főként mobilalkalmazásként működik (bár van webes verziója is).

A WhatsApp alapértelmezetten végponttól végpontig titkosítást használ minden üzenetnél. A Messengernél ezt külön kell bekapcsolnod.

Mindkét platform kínál üzleti verziókat, de kissé eltérő módon. A Messenger szorosan integrálódik a Facebook üzleti oldalakkal, míg a WhatsApp külön WhatsApp Business alkalmazást kínál.

Bár mindkét alkalmazás számos hasonló funkciót kínál (üzenetküldés, hang- és videóhívások, fájlmegosztás), vannak különbségek. A Messenger például több játékot és chatbotot kínál, míg a WhatsApp egyszerűbb, letisztultabb felülettel rendelkezik.

Bár mindkét alkalmazás a Meta tulajdonában van, a WhatsApp híresen jobban védi a felhasználók adatait. Kevesebb adatot gyűjt és oszt meg a Meta más szolgáltatásaival.

A WhatsApp globálisan népszerűbb, különösen Európában, Dél-Amerikában és Indiában. A Messenger inkább az Egyesült Államokban, Kanadában és Magyarországon elterjedtebb.

És most lássuk mindezt egy áttekinthető táblázatban:

JellemzőMessengerWhatsApp
TulajdonosMeta (korábban Facebook)Meta (korábban Facebook)
RegisztrációSokáig kötelező volt Facebook-fiók, most nem szükségesCsak telefonszám szükséges
TitkosításOpcionálisAlapértelmezett
PlatformintegrációSzorosan integrálódik a Facebook-kalÖnállóbb alkalmazás
Üzleti verzióFacebook üzleti oldalakkal integráltKülön WhatsApp Business app
Játékok és chatbotokSokKevés vagy nincs
AdatvédelemTöbb adatot gyűjtKevesebb adatot gyűjt
Globális népszerűségUSA, Kanada, MagyarországEurópa, Dél-Amerika, India
Felhasználók száma (2024)1 milliárd fölött2 milliárd fölött
Webes verzióVanVan

Összességében mindkét alkalmazás kiváló a maga nemében, és a választás gyakran attól függ, hogy melyiket használják többen a baráti körödben vagy munkahelyeden. A Messenger sokoldalúbb és jobban integrálódik a Facebook ökoszisztémájába, míg a WhatsApp egyszerűbb, biztonságosabb és globálisan elterjedtebb.

Ha tetszett a cikk, kérlek oszd meg másokkal is!

Következő cikk

Meddig tart a leégés? Tippek és trükkök a leégés gyors kezeléséhez

Ebben a cikkben áttekintjük, mi is pontosan a leégés, milyen tünetei vannak, meddig tart, és hogyan kezelhetjük hatékonyan.
Meddig tart a leégés? Tippek és trükkök a leégés gyors kezeléséhez

Ezeket olvastad már?